Ο ΠΑΟΚ… κούτσα – Κούτσια, βρήκε σκόρερ, 1-0 την Σταντάρντ Λιέγης (vid)

Ο ΠΑΟΚ αποχαιρέτησε με νίκη επί της Σταντάρ Λιέγης την Ολλανδία (1-0) με γκολ του 18αχρονου Γιώργου Κούτσια.

Στις δοκιμές των προηγούμενων ημερών, απόντος του τραυματία Νέλσον Ολιβέιρα, ο ΠΑΟΚ κινήθηκε σε δοκιμές και αλχημείες στη θέση του φορ, καλώντας εσπευσμένα στην Ολλανδία τον Γιώργο Κούτσια. Ο 18χρονος μπήκε στο τελευταίο φιλικό επί της Σταντάρ, έχοντας μόλις μία προπόνηση στα πόδια του, και έβαλε την υπογραφή του.

Ο ΠΑΟΚ θέλει βλετίωση ςτην τελική προσπάθεια εν όψει του αγώνα με την Λέφσκι σε δέκα ημέρες, πρέπει να φτάνει πιο έυκολα η μπάλα μέσα στην περιοχή, ενώ ήταν βελτιωμένος και στην άμυνα.

ΠΑΟΚ 1ου ημιχρόνου: Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Κάργας, Ίνγκασον, Λύρατζης, Αουγκούστο, Σβαμπ, Ντάντας, Κουαλιάτα, Α. Ζίβκοβιτς και Κούτσιας

ΠΑΟΚ 2ου ημιχρόνου: Κοτάρσκι (Ζ. Ζίβκοβιτς), Μιχάι, Κουλιεράκης, Λύρατζης (Σάστρε), Ράφα Σοάρες, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Α. Ζίβκοβιτς (Φ. Σοάρες), Ντάντας (Τσαούσης), Κουαλιάτα (Κωνσταντέλιας) και Κούτσιας (Λάμπρου).