Το πρόγραμμα των αγώνων του Μουντιάλ | Δεν είναι όλα τα παιχνίδια… τζάμπα στην τηλεόραση του ΑΝΤ1 | Οι 8 όμιλοι

Share on:

Θα είναι το πρώτο Μουντιάλ, αυτό του Κατάρ, που δεν θα μεταδοθεί ολόκληρο από την ελεύθερη τηλεόραση.

Μέρος των παιχνιδιών, όπως μπορείτε να δείτε στο πρόγραμμα, θα μεταδοθεί από την συνδρομητικά πλατφόρμα του ΑΝΤ1. Στην φάση των ομίλων, θα γίνονται τέσσερα παιχνίδια κάθε ημέρα. Στις 12 το μεσημέρι, στις 13:00, στις 13:00, στις 16:00 και το τελευταίο στις 21:00.

Οι οκτώ όμιλοι της τελικής φάσης του Μουντιάλ 2022 στο Κατάρ (21/11-18/12), όπως προέκυψαν μετά την κλήρωση που έγινε στο Συνεδριακό και Εκθεσιακό Κέντρο της Ντόχα (Doha Convention Center/DECC), αποτελούνται από τις ακόλουθες ομάδες:

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

  • 1ος: Κατάρ, Ολλανδία, Σενεγάλη, Ισημερινός
  • 2ος: Αγγλία, ΗΠΑ, Ιράν, Ουαλία
  • 3ος: Αργεντινή, Μεξικό, Πολωνία, Σαουδική Αραβία
  • 4ος: Γαλλία, Δανία, Τυνησία, Αυστραλία
  • 5ος: Ισπανία, Γερμανία, Ιαπωνία, Κόστα Ρίκα
  • 6ος: Βέλγιο, Κροατία, Μαρόκο, Καναδάς
  • 7ος: Βραζιλία, Ελβετία, Σερβία, Καμερούν
  • 8ος: Πορτογαλία, Ουρουγουάη, Νότια Κορέα, Γκάνα

Το πρόγραμμα των αγώνων 

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

  • 18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος) ΑΝΤ1

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

  • 15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος) ΑΝΤ1+
  • 18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος) ΑΝΤ1+
  • 21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος) ΑΝΤ1

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

  • 12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία ΑΝΤ1+
  • 15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος) ΑΝΤ1+
  • 18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος) ΑΝΤ1+
  • 21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος) ΑΝΤ1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

  • 12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος) ΑΝΤ1+
  • 15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος) ΑΝΤ1+
  • 18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος) ΑΝΤ1+
  • 21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος) ΑΝΤ1

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

  • 12:00 Ελβετία – Καμερούν ΑΝΤ1+
  • 15:00 Ουρουγουάη – Ν. Κορέα ΑΝΤ1+
  • 18:00 Πορτογαλία – Γκάνα ΑΝΤ1+
  • 21:00 Βραζιλία – Σερβία ΑΝΤ1

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

  • 12:00 Ουαλία – Ιράν ΑΝΤ1+
  • 15:00 Κατάρ – Σενεγάλη ΑΝΤ1+
  • 18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ ΑΝΤ1+
  • 21:00 Αγγλία – ΗΠΑ ΑΝΤ1

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

  • 12:00 Τυνησία – Αυστραλία ΑΝΤ1+
  • 15:00 Πολωνία – Σ. Αραβία ΑΝΤ1+
  • 18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος) ΑΝΤ1
  • 21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος) ΑΝΤ1

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

  • 12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα ΑΝΤ1+
  • 15:00 Βέλγιο – Μαρόκο ΑΝΤ1+
  • 18:00 Κροατία – Καναδάς ΑΝΤ1
  • 21:00 Ισπανία – Γερμανία ΑΝΤ1

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

  • 12:00 Καμερούν – Σερβία ΑΝΤ1+
  • 15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα ΑΝΤ1
  • 18:00 Βραζιλία – Ελβετία ΑΝΤ1
  • 21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη ΑΝΤ1

ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

  • 17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη ΑΝΤ1+
  • 17:00 Ολλανδία – Κατάρ ΑΝΤ1
  • 21:00 Ιράν – ΗΠΑ ΑΝΤ1+
  • 21:00 Ουαλία – Αγγλία ΑΝΤ1

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

  • 17:00 Αυστραλία – Δανία ΑΝΤ1+
  • 17:00 Τυνησία – Γαλλία ΑΝΤ1
  • 21:00 Πολωνία – Αργεντινή ΑΝΤ1
  • 21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό ΑΝΤ1+

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Καναδάς – Μαρόκο ΑΝΤ1+
  • 17:00 Κροατία – Βέλγιο ΑΝΤ1
  • 21:00 Ιαπωνία – Ισπανία ΑΝΤ1
  • 21:00 Κόστα Ρίκα – Γερμανία ΑΝΤ1+

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη ΑΝΤ1
  • 17:00 Ν. Κορέα – Πορτογαλία ΑΝΤ1+
  • 21:00 Σερβία – Ελβετία ΑΝΤ1+
  • 21:00 Καμερούν – Βραζιλία ΑΝΤ1

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1Α-2Β ΑΝΤ1+
  • 21:00 1C-2D ANT1

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1D-2C ΑΝΤ1+
  • 21:00 1B-2A ANT1

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1E-2F ΑΝΤ1+
  • 21:00 1G-2H ANT1

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1F-2E ΑΝΤ1+
  • 21:00 1H-2G ANT1

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

  • 17:00 QF1: W53-W54 ΑΝΤ1
  • 21:00 QF2: W49-W50 ANT1

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

  • 17:00 QF3: W55-W56 ΑΝΤ1
  • 21:00 QF4: W51-W52 ANT1

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

  • 21:00 SF1: W57-W58 ANT1

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

  • 21:00 SF2: W59-W60 ANT1

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

  • 17:00 ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ANT1

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

  • 17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ ANT1

Share on: